Чи можливо оформити шлюб з іноземцем в Україні без його фізичної присутності?

Одруження з іноземцем без його присутності

В умовах пандемії COVID-19 та карантинних обмежень інтернаціональним парам стало важче зустрічатись. Хоча шлюб з іноземцем в Україні укласти значно легше, ніж в інших європейських державах, однак багато молодят замислюються над тим, чи можливо отримати свідоцтво про одруження без фізичної присутності когось одного із пари. Тому варто розповісти, чи доступна така опція і, якщо ні, як можливо мінімізувати час фізичної присутності іноземця під час укладання шлюбу.

У наказі Міністерства юстиції «Про затвердження Правил державної реєстрації актів цивільного стану» йдеться про те, що побратись за допомогою уповноваженого представника громадянина іншої держави неможливо, тобто фізична присутність іноземця на під час укладання шлюбу потрібна.

Однак засмучуватись не варто, вам не доведеться витрачати тижні чи місяці на отримання свідоцтва, навіть якщо ваш наречений чи наречена не є громадянином нашої держави. Законним дозволено подання заяви на шлюб без присутності одного з партнерів або навіть обох, однак за умови, що документи нададуть їх представники, а власне сама заява буде нотаріально засвідченою. Її і всі необхідні документи (український паспорт, паспорт іноземця, де є відмітка про законність його перебування на території нашої країни тощо) необхідно надати будь-якому ДРАЦС.

Якщо звернутись по правову допомогу до однієї зі спеціалізованих юридичних компаній, то укласти шлюб з іноземцем можливо навіть за 48 годин. Йдеться про весь процес, від підготовки документів та подання заяви, до отримання шлюбного свідоцтва, перекладеного на будь-яку мову світу та легалізованого. Зазвичай вам також запропонують трансфер з вокзалу або аеропорту і належний сервіс. Тому шлюб з іноземцем за добу Львів та у інших містах України здійснити можливо, але необхідна присутність обох партнерів.

fail to remain